ATA WESTERN ZONE SHOOT WEB

MAIN MENU - CREATE PDF

2021 ATA WESTERN ZONE TELEPHONE SHOOT ZONE WIDE TROPHY

TROPHY COUNTS BY CLUB
CLUB COUNT SHOOTERS
BUTTE, MT38101
CHUGIAK, AK256
COLTON, WA358
EDMONTON, AB125
KINGSBURG, CA1481
LARAMIE, WY552
LAS VEGAS, NV551
MEDFORD, OR05
POCATELLO, ID149
PORTLAND, OR417
PRESCOTT, AZ448
SPANISH FORK, UT3181
NOT AWARDED0 
TOTAL 108 OF 108 624

 
EVENT 1 - CLASS SINGLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  SUDBURY SR JOE  99  SPANISH FORK UT  25-25-25-25-25-25-24-25  WON CARRY-OVER 
AA CHAMPION ATA  EVANS KENNETH D  100  COLTON WA  25-25-25-25-25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
A CHAMPION ATA  JOHNSON BODIE R  99  BUTTE MT  25-25-25-25-25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
B CHAMPION ATA  BLACKHALL JOHN M  99  BUTTE MT  24-24-25-23-25-24-23-24  WON CARRY-OVER 
C CHAMPION ATA  FRAZIER FRED  99  PRESCOTT AZ     
D CHAMPION ATA  YURASEK NICK  98  LAS VEGAS NV     
LADY 1 CHAMPION ATA  SCHROEDER MICHELE  99  BUTTE MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  WINKEL DR LAURA W  99  PORTLAND OR     
SUB VET CHAMPION ATA  HUGHES HOWARD  100  LAS VEGAS NV     
VET CHAMPION ATA  VOGEL DANIEL J  100  BUTTE MT  24-25-25-24-25-24-25-25  WON CARRY-OVER 
SR VET CHAMPION ATA  CONNEL RONNIE  100  KINGSBURG CA  25-25-22-25-24-24-24-24  WON CARRY-OVER 
JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  100  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  VEGA CHAYTON  100  KINGSBURG CA     
SUB JR CHAMPION ATA  LADUE AVA JANE  99  SPANISH FORK UT     
 
EVENT 2 - CLASS HANDICAP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  BLYTHE GAVIN  100  KINGSBURG CA  25-25   
RUNNER-UP ATA  MORRISON NICK M  99  POCATELLO ID     
3RD PLACE ATA  SCHLIMMER GARRETT A  98  BUTTE MT  22  WON SHOOT-OFF 
4TH PLACE ATA  PENNEY JACE R  98  SPANISH FORK UT  0-0  FORFEIT 
5TH PLACE ATA  TOMSHECK RICK  97  BUTTE MT  25-23  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  MARQUIS MADISON J  94  KINGSBURG CA  25   WON SHOOT-OFF 
LADY 2 CHAMPION ATA  SHIGEMURA TINA  96  LAS VEGAS NV  22   
SUB VET CHAMPION ATA  KUPSCH KEN D  98  EDMONTON AB  24-23   
VET CHAMPION ATA  KNUEPEL GREG  98  BUTTE MT     
SR VET CHAMPION ATA  CAMUS WILLIAM P  96  BUTTE MT  25-24  WON SHOOT-OFF 
JR CHAMPION ATA  BOHN MORGAN  98  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  SMITH ISAAC D  95  PRESCOTT AZ  25-22  WON SHOOT-OFF 
SUB JR CHAMPION ATA  COOK DAXTON  94  SPANISH FORK UT     
 
EVENT 3 - CLASS DOUBLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  MULLINS JOHN T  99  PORTLAND OR     
AA CHAMPION ATA  CLAWSON BRADY  99  BUTTE MT  50-49  WON CARRY-OVER 
A CHAMPION ATA  ELARDI NICO J  96  SPANISH FORK UT  49-49  WON CARRY-OVER 
B CHAMPION ATA  ESCH WYATT J  94  KINGSBURG CA  48-49  WON CARRY-OVER 
C CHAMPION ATA  FLANAGAN LARRY  94  BUTTE MT  44-49  WON CARRY-OVER 
D CHAMPION ATA  KNUEPEL GREG  93  BUTTE MT     
LADY 1 CHAMPION ATA  PEAY HAYLIE  93  SPANISH FORK UT     
LADY 2 CHAMPION ATA  SHIGEMURA TINA  94  LAS VEGAS NV     
SUB VET CHAMPION ATA  FLEMING JAMES C  97  CHUGIAK AK     
VET CHAMPION ATA  JOHNSON STEVE P  97  SPANISH FORK UT     
SR VET CHAMPION ATA  FENTON ARTHUR R  97  PORTLAND OR     
JR CHAMPION ATA  QUICK WYATT TONY  99  KINGSBURG CA     
JR GOLD CHAMPION ATA  FOSTER ZACHARY N  98  SPANISH FORK UT     
SUB JR CHAMPION ATA  DASHNER LOGAN J  96  KINGSBURG CA     
 
EVENT 4 - SINGLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  JOHNSON BODIE R  200  BUTTE MT  25-25  WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  EVANS KENNETH D  200  COLTON WA  24  LOST SHOOT-OFF 
AAA CHAMPION ATA  SCHLIMMER GARRETT A  199  BUTTE MT  25-25  WON SHOOT-OFF 
AA CHAMPION ATA  PENNEY JACE R  199  SPANISH FORK UT  25-25-25-24  WON SHOOT-OFF 
A CHAMPION ATA  FOCHS MATT J  198  BUTTE MT     
B CHAMPION ATA  KNUEPEL GREG  198  BUTTE MT  25-24  WON SHOOT-OFF 
C CHAMPION ATA  HOWE SEAN W  195  LARAMIE WY  23-23  WON SHOOT-OFF 
D CHAMPION ATA  LYNN CONNOR THURSTON  196  CHUGIAK AK     
LADY 1 CHAMPION ATA  SMITH EMI E  197  BUTTE MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  WINKEL DR LAURA W  197  PORTLAND OR     
SUB VET CHAMPION ATA  MITCHELL TIM M  199  KINGSBURG CA  25-25  WON SHOOT-OFF 
VET CHAMPION ATA  SUDBURY SR JOE  199  SPANISH FORK UT  25-25-25-25-1  WON SHOOT-OFF 
SR VET CHAMPION ATA  GREEN ROBERT P  198  SPANISH FORK UT     
JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  199  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  SEYMORE HUNTER  198  LARAMIE WY     
SUB JR CHAMPION ATA  WALKER CORY D  197  KINGSBURG CA     
 
EVENT 5 - DOUBLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  MAIN T J  100  BUTTE MT     
RUNNER-UP ATA  SCHLIMMER GARRETT A  99  BUTTE MT  20-20  WON SHOOT-OFF 
AAA CHAMPION ATA  CASSARA TYLER AJ  98  KINGSBURG CA     
AA CHAMPION ATA  CLAWSON BRADY  99  BUTTE MT  20-19-20  WON SHOOT-OFF 
A CHAMPION ATA  ELARDI NICO J  98  SPANISH FORK UT  19-19  WON SHOOT-OFF 
B CHAMPION ATA  NICHOLSON KRIS  98  BUTTE MT     
C CHAMPION ATA  BROWN GLEN E  95  SPANISH FORK UT     
D CHAMPION ATA  SIMONS WILLIAM H  95  PRESCOTT AZ  19-18  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  SMITH EMI E  95  BUTTE MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  BAKER EDIE E  95  BUTTE MT  18   
SUB VET CHAMPION ATA  CASSIDY TIMOTHY F  98  BUTTE MT     
VET CHAMPION ATA  VOGEL DANIEL J  98  BUTTE MT  20-19  WON SHOOT-OFF 
SR VET CHAMPION ATA  GREEN ROBERT P  97  SPANISH FORK UT     
JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  99  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  GRAVES DUSTIN D  97  SPANISH FORK UT     
SUB JR CHAMPION ATA  BRADLEY BRUCE W  94  COLTON WA     
 
EVENT 6 - HANDICAP CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  BUSHNELL GARY W  100  SPANISH FORK UT  25-22   
RUNNER-UP ATA  BARKLEY ROD D  99  BUTTE MT     
3RD PLACE ATA  PENNEY JACE R  98  SPANISH FORK UT  24-25   
4TH PLACE ATA  FOSTER THOMAS C  98  LARAMIE WY  23-24   
5TH PLACE ATA  EUSTANCE BRANDON  98  BUTTE MT  23-23   
6TH PLACE ATA  MAIN T J  98  BUTTE MT  0-0  FORFEIT 
LADY 1 CHAMPION ATA  PELISSIER JESSICA A  97  BUTTE MT  24-22  WON SHOOT-OFF 
LADY 2 CHAMPION ATA  DORR SUSAN J  94  BUTTE MT     
SUB VET CHAMPION ATA  DASHNER II JON R  96  KINGSBURG CA  23-24  WON SHOOT-OFF 
VET CHAMPION ATA  COX JERRY B  98  KINGSBURG CA  22-25   
SR VET CHAMPION ATA  CAMUS WILLIAM P  98  BUTTE MT     
JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  97  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  TUCKER COLTON W  95  KINGSBURG CA  24   WON SHOOT-OFF 
SUB JR CHAMPION ATA  PROM GARETT  97  BUTTE MT     
 
HIGH ALL AROUND
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  MAIN T J  397  BUTTE MT     
RUNNER-UP WZ  SCHLIMMER GARRETT A  393  BUTTE MT     
LADY 1 CHAMPION ATA  SMITH EMI E  387  BUTTE MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  GUDAHL LINDA A  377  BUTTE MT     
SUB VET CHAMPION ATA  MATTHEWS MARK T  383  PRESCOTT AZ     
VET CHAMPION ATA  SUDBURY SR JOE  390  SPANISH FORK UT    WON FLIP 
SR VET CHAMPION ATA  GREEN ROBERT P  390  SPANISH FORK UT     
JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  395  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  SEYMORE HUNTER  387  LARAMIE WY     
SUB JR CHAMPION ATA  COOK DAXTON  384  SPANISH FORK UT     
CHAIR WZ  NAGEL TIM  305  BUTTE MT     
 
HIGH OVER ALL
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION WZ  STUART GRAYSON G  689  SPANISH FORK UT     
RUNNER-UP WZ  MAIN T J  687  BUTTE MT     
LADY 1 CHAMPION WZ  PEAY HAYLIE  662  SPANISH FORK UT     
LADY 2 CHAMPION WZ  SHIGEMURA TINA  663  LAS VEGAS NV     
SUB VET CHAMPION WZ  STODDARD R CASEY  665  BUTTE MT     
VET CHAMPION WZ  JOHNSON STEVE P  678  SPANISH FORK UT     
SR VET CHAMPION WZ  GREEN ROBERT P  676  SPANISH FORK UT     
JR CHAMPION WZ  CASSARA TYLER AJ  671  KINGSBURG CA     
JR GOLD CHAMPION WZ  SEYMORE HUNTER  673  LARAMIE WY     
SUB JR CHAMPION WZ  COOK DAXTON  661  SPANISH FORK UT     

BACK

MAIN MENU - CREATE PDF