ATA SOUTHWESTERN ZONE SHOOT WEB

MAIN MENU - CREATE PDF

2021 ATA SOUTHWESTERN ZONE TELEPHONE SHOOT ZONE WIDE TROPHY WINNERS

TROPHY COUNTS BY CLUB
CLUB COUNT SHOOTERS
AMARILLO, TX1160
CO SPRINGS, CO1877
DELTA, CO731
EL PASO, TX221
JACKSONVILLE, AR1080
SEDGWICK, KS49184
WACO, TX1365
NOT AWARDED3 
TOTAL 113 OF 113 518

EVENT 1 - SW ZONE CLASS SINGLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  HEALY BILLY H  100  EL PASO TX     
AA CHAMPION ATA  FUNKHOUSER KYA D  100  SEDGWICK KS  25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
A CHAMPION ATA  RUSSELL MARK T  99  SEDGWICK KS     
B CHAMPION ATA  GUTH JOHN  99  SEDGWICK KS     
C CHAMPION ATA  MAHAN WILLIAM R  98  JACKSONVILLE AR  24-24-24-25  WON CARRY-OVER 
D CHAMPION ATA  CLARK KEVIN  97  EL PASO TX     
LADY 1 CHAMPION ATA  SKAGGS SHELBY D  99  SEDGWICK KS  25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
LADY 2 CHAMPION ATA  RICHTER DEBORAH C  98  SEDGWICK KS     
SUB VET CHAMPION ATA  WILBUR MARTIN  99  SEDGWICK KS  25-25-24-25  WON CARRY-OVER 
VET CHAMPION ATA  TAYLOR ROB M  100  SEDGWICK KS     
SR VET CHAMPION ATA  OSBORN DAVID W  99  SEDGWICK KS     
JR CHAMPION ATA  BURRIS MASON B  99  JACKSONVILLE AR  25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
JR GOLD CHAMPION ATA  GOAD JAX A  97  JACKSONVILLE AR  25-24-25-25-22-24-25-22  WON CARRY-OVER 
SUB JR CHAMPION ATA  PALMER GILBERT W  100  JACKSONVILLE AR  25-25-25-25  WON CARRY-OVER 
CHAIR CHAMPION SWZ  NOT AWARDED         
 
EVENT 2 - SW ZONE PRELIMINARY HANDICAP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  BRINGELSON DENIS L  98  SEDGWICK KS    WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  GONZALES JOE J  97  CO SPRINGS CO     
3RD PLACE ATA  CAVETT JUSTIN  96  SEDGWICK KS  25-24  WON SHOOT-OFF 
4TH PLACE ATA  DAVIS BRUCE D  96  SEDGWICK KS  25-23  LOST SHOOT-OFF 
5TH PLACE ATA  TARANTINO BRAYDEN  95  SEDGWICK KS  25-24  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  REHOR STACY J  98  SEDGWICK KS    FORFEIT 
LADY 2 CHAMPION ATA  RICHTER DEBORAH C  92  SEDGWICK KS     
SUB VET CHAMPION ATA  HERMAN MIKE  97  CO SPRINGS CO     
VET CHAMPION ATA  TAYLOR ROB M  98  SEDGWICK KS    FORFEIT 
SR VET CHAMPION ATA  JOHNSTON KENNETH E  96  SEDGWICK KS     
JR CHAMPION ATA  CLARK DALLAS D  96  SEDGWICK KS     
JR GOLD CHAMPION ATA  ROBERTSON BLAKE L  91  JACKSONVILLE AR     
SUB JR CHAMPION ATA  DALTON JAYDEN ELLIS  96  SEDGWICK KS     
CHAIR CHAMPION SWZ  NOT AWARDED         
 
EVENT 3 - SW ZONE CLASS DOUBLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  STACEY PATRICK  99  AMARILLO TX     
AA CHAMPION ATA  BLISS RON  96  AMARILLO TX     
A CHAMPION ATA  PHIPPS CLINTON S  96  CO SPRINGS CO     
B CHAMPION ATA  HUBBELL ANDREW J  94  SEDGWICK KS  47-40  WON CARRY-OVER 
C CHAMPION ATA  BLACKWELL JASON A  92  DELTA CO     
D CHAMPION ATA  MEADOR HARRISON K  91  AMARILLO TX  45-41  WON CARRY-OVER 
LADY 1 CHAMPION ATA  REHOR STACY J  96  SEDGWICK KS  47-44  WON CARRY-OVER 
LADY 2 CHAMPION ATA  GADDY YAANI MAI T  86  WACO TX     
SUB VET CHAMPION ATA  DIBLE PAUL L  98  CO SPRINGS CO  47-47  WON CARRY-OVER 
VET CHAMPION ATA  TAYLOR ROB M  98  SEDGWICK KS     
SR VET CHAMPION ATA  EFFINGER IRVIN F  95  DELTA CO     
JR CHAMPION ATA  MUDD TYLER J  95  SEDGWICK KS  45-44  WON CARRY-OVER 
JR GOLD CHAMPION ATA  LAUGHLIN CLAY  92  WACO TX     
SUB JR CHAMPION ATA  DALTON JAYDEN ELLIS  97  SEDGWICK KS  48-50  WON CARRY-OVER 
CHAIR CHAMPION SWZ  RICHEY II IVENHOE T  73  SEDGWICK KS     
 
EVENT 4 - SW ZONE SINGLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  LIES JERROD  200  SEDGWICK KS  25-25  WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  FUNKHOUSER KYA D  199  SEDGWICK KS  25-25-25-25-25  WON SHOOT-OFF 
AAA CHAMPION ATA  STACEY PATRICK  199  AMARILLO TX  25-23-25-25  WON SHOOT-OFF 
AA CHAMPION ATA  HOLCOMB JOE  199  DELTA CO  25-25-25-25-23-23  LOST SHOOT-OFF 
A CHAMPION ATA  CAVETT JUSTIN  198  SEDGWICK KS     
B CHAMPION ATA  BACON II DAVID  197  SEDGWICK KS     
C CHAMPION ATA  LIES BRIAN  195  SEDGWICK KS     
D CHAMPION ATA  TANIWAKI NOBU  194  CO SPRINGS CO  24-21-21-22  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  REHOR STACY J  199  SEDGWICK KS     
LADY 2 CHAMPION ATA  RICHTER DEBORAH C  196  SEDGWICK KS     
SUB VET CHAMPION ATA  KENNEDY JIMMY  200  DELTA CO  24-24  LOST SHOOT-OFF 
VET CHAMPION ATA  DEAN WILLIAM W  198  SEDGWICK KS     
SR VET CHAMPION ATA  WAGNER ROBERT M  196  CO SPRINGS CO     
JR CHAMPION ATA  ORICK CHET F  199  SEDGWICK KS     
JR GOLD CHAMPION ATA  KICE JACOB W  198  SEDGWICK KS     
SUB JR CHAMPION ATA  PALMER GILBERT W  199  JACKSONVILLE AR     
CHAIR CHAMPION SWZ  RICHEY II IVENHOE T  175  SEDGWICK KS     
 
EVENT 5 - SW ZONE DOUBLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  STACEY PATRICK  99  AMARILLO TX     
RUNNER-UP ATA  BRINGELSON DENIS L  98  SEDGWICK KS     
AAA CHAMPION ATA  NANNINI ZACHARI  96  SEDGWICK KS     
AA CHAMPION ATA  HOPSON BILLY C  97  WACO TX  19-19-20  WON SHOOT-OFF 
A CHAMPION ATA  VANCLEAVE DARRELL L  95  CO SPRINGS CO  19-20  WON SHOOT-OFF 
B CHAMPION ATA  FELL PHILIP R  97  WACO TX     
C CHAMPION ATA  MIES GERALD  96  SEDGWICK KS     
D CHAMPION ATA  GIRRENS GREGG  91  SEDGWICK KS     
LADY 1 CHAMPION ATA  SKAGGS SHELBY D  95  SEDGWICK KS     
LADY 2 CHAMPION ATA  GADDY YAANI MAI T  91  WACO TX     
SUB VET CHAMPION ATA  HUFFMAN CHRIS H  96  DELTA CO     
VET CHAMPION ATA  TODD RONALD D  96  WACO TX     
SR VET CHAMPION ATA  HAYCOCK CLIFF E  96  DELTA CO     
JR CHAMPION ATA  BURRIS MASON B  96  JACKSONVILLE AR     
JR GOLD CHAMPION ATA  MEURER COLTON  97  WACO TX     
SUB JR CHAMPION ATA  DALTON JAYDEN ELLIS  98  SEDGWICK KS     
CHAIR CHAMPION SWZ  RICHEY II IVENHOE T  63  SEDGWICK KS     
 
EVENT 6 - SW ZONE HANDICAP CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  YOUNGBLOOD GARY N  98  CO SPRINGS CO     
RUNNER-UP ATA  JENNINGS DALTON W  97  AMARILLO TX     
3RD PLACE ATA  PIANCINO DAVID W  96  CO SPRINGS CO  24  WON SHOOT-OFF 
4TH PLACE ATA  BRADSHAW GUS R  96  CO SPRINGS CO  22-23  LOST SHOOT-OFF 
5TH PLACE ATA  FRYMAN DREW T  95  WACO TX  22-25  WON SHOOT-OFF 
6TH PLACE ATA  WEBER JUSTIN A  95  AMARILLO TX  22-21  LOST SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  DOLIN ALLI  96  AMARILLO TX     
LADY 2 CHAMPION ATA  RICHTER DEBORAH C  92  SEDGWICK KS     
SUB VET CHAMPION ATA  HERMAN MIKE  96  CO SPRINGS CO  25-23  WON SHOOT-OFF 
VET CHAMPION ATA  BAKER STAN A  96  CO SPRINGS CO     
SR VET CHAMPION ATA  WAGNER ROBERT M  96  CO SPRINGS CO     
JR CHAMPION ATA  HIGHTOWER REECE J  97  AMARILLO TX     
JR GOLD CHAMPION ATA  ROBERTSON BLAKE L  93  JACKSONVILLE AR     
SUB JR CHAMPION ATA  TARANTINO KAYDENCE A  95  SEDGWICK KS     
CHAIR CHAMPION SWZ  RICHEY II IVENHOE T  75  SEDGWICK KS     
 
HIGH ALL AROUND
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  JENNINGS DALTON W  390  AMARILLO TX     
RUNNER-UP SWZ  BRINGELSON DENIS L  388  SEDGWICK KS  WON FLIP  WON FLIP 
AAA CHAMPION SWZ  STACEY PATRICK  388  AMARILLO TX    LOST FLIP 
AA CHAMPION SWZ  FELL PHILIP R  387  WACO TX     
A CHAMPION SWZ  RENCK BRETT W  383  CO SPRINGS CO     
B CHAMPION SWZ  TREAT DANIEL R  383  CO SPRINGS CO     
C CHAMPION SWZ  FULLER MONTANA L  371  WACO TX     
D CHAMPION SWZ  LUNDAHL JAY  377  CO SPRINGS CO     
LADY 1 CHAMPION ATA  WORKMAN KAYLA G  373  JACKSONVILLE AR     
LADY 2 CHAMPION ATA  WARREN GINNY L  367  WACO TX     
SUB VET CHAMPION ATA  HERMAN MIKE  385  CO SPRINGS CO     
VET CHAMPION ATA  DUSEK JAMES S  381  WACO TX     
SR VET CHAMPION ATA  EFFINGER IRVIN F  372  DELTA CO     
JR CHAMPION ATA  BURRIS MASON B  385  JACKSONVILLE AR     
JR GOLD CHAMPION ATA  LAUGHLIN CLAY  374  WACO TX     
SUB JR CHAMPION ATA  DALTON JAYDEN ELLIS  383  SEDGWICK KS     
CHAIR CHAMPION SWZ  RICHEY II IVENHOE T  313  SEDGWICK KS     
 
HIGH OVER ALL
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION SWZ  BRINGELSON DENIS L  681  SEDGWICK KS     
RUNNER-UP SWZ  HERMAN MIKE  677  CO SPRINGS CO     
CHAIR CHAMPION SWZ  NOT AWARDED         

BACK

MAIN MENU - CREATE PDF