ATA WESTERN ZONE SHOOT WEB

MAIN MENU - CREATE PDF

2018 ATA WESTERN ZONE TELEPHONE SHOOT ZONE WIDE TROPHY

TROPHY COUNTS BY CLUB
CLUB COUNT SHOOTERS
ANACONDA, MT29100
CHEYENNE, WY1590
COLTON, WA376
EDMONTON, AB190
KINGSBURG, CA1979
MAUI, HI08
MEDFORD, OR120
SPANISH FORK, UT2484
TUCSON, AZ1661
NOT AWARDED0 
TOTAL 108 OF 108 608

 
EVENT 1 - CLASS SINGLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  WELTON STUART  100  ANACONDA MT     
AA CHAMPION ATA  WEEKS BRYAN H  100  KINGSBURG CA  25-25-25-25-25-24-25-25  WON CARRY-OVER 
A CHAMPION ATA  SACHAU KURT  99  TUCSON AZ  25-24-25-25-24-23-24-24  WON CARRY-OVER 
B CHAMPION ATA  GOMEZ CONN MATTHEW  99  KINGSBURG CA  25-24-25-23-24-24-23-25  WON CARRY-OVER 
C CHAMPION ATA  HENRIE SCOTT A  97  SPANISH FORK UT  24-25-24-23-22-24-25-24  WON CARRY-OVER 
D CHAMPION ATA  KELLY JIM L  96  TUCSON AZ     
LADY 1 CHAMPION ATA  SCHLAGER KAREN  97  CHEYENNE WY     
LADY 2 CHAMPION ATA  GARRIGUS JACKIE L  98  ANACONDA MT  24-25-23-25-25-23-22-25  WON CARRY-OVER 
SUB VET CHAMPION ATA  POFFENBARGER WAYNE A  100  KINGSBURG CA     
VET CHAMPION ATA  BUNCH LARRY  100  COLTON WA     
SR VET CHAMPION ATA  ALCORIZA RON  100  KINGSBURG CA  25-24-24-25-24-24-25-25  WON CARRY-OVER 
JR CHAMPION ATA  FOSTER ZACHARY N  100  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  BROOKSHIRE CHRISTOPH  98  KINGSBURG CA     
SUB JR CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  100  CHEYENNE WY     
 
EVENT 2 - CLASS HANDICAP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  98  CHEYENNE WY  25  WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  OTTESEN STEVE M  98  SPANISH FORK UT  24-24  WON SHOOT-OFF 
3RD PLACE ATA  NICHOLSON KRIS S  98  ANACONDA MT  24-23  LOST SHOOT-OFF 
4TH PLACE ATA  DURKEE RICK P  97  TUCSON AZ  23-25  WON SHOOT-OFF 
5TH PLACE ATA  CLOUSE ROGER  97  COLTON WA  23-24  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  MCDUNN SHANNARA E  94  ANACONDA MT  24-25  WON SHOOT-OFF 
LADY 2 CHAMPION ATA  KISTHARDT HELEN E  95  TUCSON AZ     
SUB VET CHAMPION ATA  WEHKING ED  97  SPANISH FORK UT     
VET CHAMPION ATA  HOLDEN GREG E  97  SPANISH FORK UT     
SR VET CHAMPION ATA  LAMPING JERRY C  97  ANACONDA MT     
JR CHAMPION ATA  FOSTER ZACHARY N  96  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  FERRIS CANYON  95  TUCSON AZ     
SUB JR CHAMPION ATA  STUART GRAYSON G  96  SPANISH FORK UT     
 
EVENT 3 - CLASS DOUBLES
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
AAA CHAMPION ATA  ONEILL CIARAN T  100  ANACONDA MT     
AA CHAMPION ATA  FRERICKS CHAD  100  CHEYENNE WY     
A CHAMPION ATA  DEATLEY BRIEN N  98  COLTON WA  44-47  WON CARRY-OVER 
B CHAMPION ATA  MECHAM BLADE V  96  SPANISH FORK UT  47-48  WON CARRY-OVER 
C CHAMPION ATA  GRAVES DUSTIN D  93  KINGSBURG CA     
D CHAMPION ATA  PRIVETTS SHELDON B  92  TUCSON AZ  46-43  WON CARRY-OVER 
LADY 1 CHAMPION ATA  OAKEY AMBER  91  SPANISH FORK UT     
LADY 2 CHAMPION ATA  GIBSON LINDA A  92  ANACONDA MT     
SUB VET CHAMPION ATA  JOHNSON STEVE P  99  SPANISH FORK UT     
VET CHAMPION ATA  EPPERSON BRENT  98  TUCSON AZ  49-48  WON CARRY-OVER 
SR VET CHAMPION ATA  BENIGNO TONY  97  KINGSBURG CA  47-46  WON CARRY-OVER 
JR CHAMPION ATA  HAMBLY WYATT J  98  KINGSBURG CA     
JR GOLD CHAMPION ATA  BROOKSHIRE CHRISTOPH  96  KINGSBURG CA     
SUB JR CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  98  CHEYENNE WY     
 
EVENT 4 - SINGLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  KUKA TOM M  200  ANACONDA MT  25-24  WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  WELTON STUART  199  ANACONDA MT  25-25-25-25  WON SHOOT-OFF 
AAA CHAMPION ATA  JOHNSON STEVE P  199  SPANISH FORK UT  25-25-25-24  WON SHOOT-OFF 
AA CHAMPION ATA  CAMUS WILLIAM P  199  ANACONDA MT  25-23  WON SHOOT-OFF 
A CHAMPION ATA  TURNER LANE  199  CHEYENNE WY  21   
B CHAMPION ATA  MUSSELMAN SHAUN  197  CHEYENNE WY  23  WON SHOOT-OFF 
C CHAMPION ATA  HOUCHIN JERRY  196  EDMONTON AB     
D CHAMPION ATA  WACHTEL W ANDREW  196  SPANISH FORK UT     
LADY 1 CHAMPION ATA  BARNARD CHEYENNE D  198  ANACONDA MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  WRIGHT PAM  196  SPANISH FORK UT     
SUB VET CHAMPION ATA  BONETTI GARY  200  KINGSBURG CA  23-25-25-24   
VET CHAMPION ATA  SUDBURY SR JOE  199  SPANISH FORK UT     
SR VET CHAMPION ATA  BUTLER JAMES  200  CHEYENNE WY  24-24-25   
JR CHAMPION ATA  TADMAN RYAN  199  KINGSBURG CA     
JR GOLD CHAMPION ATA  BROOKSHIRE CHRISTOPH  199  KINGSBURG CA     
SUB JR CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  197  CHEYENNE WY  25-24-25-25  WON SHOOT-OFF 
 
EVENT 5 - DOUBLES CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  ONEILL CIARAN T  99  ANACONDA MT  20-20-20-20-20  WON SHOOT-OFF 
RUNNER-UP ATA  WILLIAMS GRANT A  99  ANACONDA MT  20-20-19-20-19  WON SHOOT-OFF 
AAA CHAMPION ATA  WELTON STUART  99  ANACONDA MT  19-20   
AA CHAMPION ATA  SLOAN JUSTIN D  99  SPANISH FORK UT  19-20-19-20-20   
A CHAMPION ATA  MILLER RYAN C  98  ANACONDA MT     
B CHAMPION ATA  CHRISTENSEN RON  96  SPANISH FORK UT     
C CHAMPION ATA  GRAVES DUSTIN D  96  KINGSBURG CA     
D CHAMPION ATA  IDEEN DANA  92  CHEYENNE WY     
LADY 1 CHAMPION ATA  MCDUNN SHANNARA E  95  ANACONDA MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  GIBSON LINDA A  94  ANACONDA MT  18  WON SHOOT-OFF 
SUB VET CHAMPION ATA  BONETTI GARY  98  KINGSBURG CA     
VET CHAMPION ATA  SUDBURY SR JOE  98  SPANISH FORK UT     
SR VET CHAMPION ATA  SCHROER RONALD L  98  TUCSON AZ     
JR CHAMPION ATA  SEYMORE HUNTER  99  KINGSBURG CA  16-18   
JR GOLD CHAMPION ATA  SCHLIMMER GARRETT A  99  ANACONDA MT  20-20-19   
SUB JR CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  97  CHEYENNE WY     
 
EVENT 6 - HANDICAP CHAMPIONSHIP
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  WACHTEL CHARLES WING  100  SPANISH FORK UT     
RUNNER-UP ATA  MLYNARZ KENNETH J  99  TUCSON AZ     
3RD PLACE ATA  CHIN GORDON  98  KINGSBURG CA  25-24-23  WON SHOOT-OFF 
4TH PLACE ATA  WELTON STUART  98  ANACONDA MT  0-0  LOST SHOOT-OFF 
5TH PLACE ATA  NICHOLSON KRIS S  97  ANACONDA MT     
6TH PLACE ATA  WRIGHT PAM  96  SPANISH FORK UT  23-25-  WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  MCDUNN SHANNARA E  98  ANACONDA MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  VOLZ TIGER M  98  TUCSON AZ     
SUB VET CHAMPION ATA  WEHKING LEONARD E  97  SPANISH FORK UT     
VET CHAMPION ATA  EPPERSON BRENT  98  TUCSON AZ     
SR VET CHAMPION ATA  MLYNARZ ROBERT F  97  TUCSON AZ  21  WON SHOOT-OFF 
JR CHAMPION ATA  COSTANTI COLE J  96  MEDFORD OR     
JR GOLD CHAMPION ATA  FERRIS CANYON  96  TUCSON AZ     
SUB JR CHAMPION ATA  DUVALL KARSEN W  96  SPANISH FORK UT     
 
HIGH ALL AROUND
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION ATA  WELTON STUART  396  ANACONDA MT     
RUNNER-UP WZ  WILLIAMS GRANT A  392  ANACONDA MT    WON SHOOT-OFF 
LADY 1 CHAMPION ATA  MCDUNN SHANNARA E  388  ANACONDA MT     
LADY 2 CHAMPION ATA  WRIGHT PAM  382  SPANISH FORK UT     
SUB VET CHAMPION ATA  BONETTI GARY  392  KINGSBURG CA     
VET CHAMPION ATA  EPPERSON BRENT  393  TUCSON AZ     
SR VET CHAMPION ATA  BUTLER JAMES  391  CHEYENNE WY  39-36  WON SHOOT-OFF 
JR CHAMPION ATA  WACHTEL CHARLES WING  393  SPANISH FORK UT     
JR GOLD CHAMPION ATA  FERRIS CANYON  386  TUCSON AZ     
SUB JR CHAMPION ATA  HOWE HUNTER  384  CHEYENNE WY     
CHAIR WZ  SIMONSON LUKE A  336  ANACONDA MT     
 
HIGH OVER ALL
TROPHY TYPE NAME SCORE CLUB SHOOTOFF STATUS
CHAMPION WZ  WELTON STUART  689  ANACONDA MT     
RUNNER-UP WZ  ONEILL CIARAN T  683  ANACONDA MT     
LADY 1 CHAMPION WZ  MCDUNN SHANNARA E  659  ANACONDA MT     
LADY 2 CHAMPION WZ  WINKEL DR LAURA W  657  ANACONDA MT     
SUB VET CHAMPION WZ  JOHNSON STEVE P  679  SPANISH FORK UT     
VET CHAMPION WZ  EPPERSON BRENT  678  TUCSON AZ     
SR VET CHAMPION WZ  BUTLER JAMES  680  CHEYENNE WY     
JR CHAMPION WZ  TADMAN RYAN  672  KINGSBURG CA     
JR GOLD CHAMPION WZ  BROOKSHIRE CHRISTOPH  666  KINGSBURG CA    WON SHOOT-OFF 
SUB JR CHAMPION WZ  HOWE HUNTER  680  CHEYENNE WY     

BACK

MAIN MENU - CREATE PDF